BONUS: K PERMICI 9+1 A 17+3 NYNÍ VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ ZDARMA

VHLED DO VÝŽIVY V NĚKOLIKA JEDNODUCHÝCH KROCÍCH

I. KROK: STANOVENÍ CÍLE

  1. zůstat fit – vyvážený jídelníček pro udržení aktuální formy.
  2. redukce hmotnosti – úprava jídelníčku a stravovacích návyků v kalorickém deficitu.
  3. nabírání svalů – úprava jídelníčku a stravovacích návyků pro zvýšení objemu svalové hmoty.

II. KROK: PROBRÁNÍ AKTUÁLNÍCH STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ

  1. kalkulace bazálního metabolismu a kalorického příjmu pro tebou zvolný cíl.
  2. probrání aktuální frekvence a počtu jídel s ohledem na tvůj věk a aktuální stav metabolismu.
  3. probrání složek jednotlivých jídel se zaměřením na základní složky (bílkoviny, sacharidy, tuky) a ostatní potřebné složky (vláknina, vitamíny, minerály, stopové prvky).

III. KROK: VYLADĚNÍ JÍDELNÍČKU A STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ

  1. doplnění všech složek potřebných k dosažení zvoleného cíle.
  2. úprava frekvence a počtu jídel s ohledem na tvůj věk a aktuální stav metabolismu.
  3. vhled do fungování metabolických procesů s ohledem na tvůj aktuální životní styl – vliv stresu, spánku, alkoholu aj. na celkovou úspěšnost dosažení požadovaného cíle.

„Lidé si většinou potřebují jen vše srovnat v hlavě, protože informací a stravovacích stylů je nespočet. Vycházím z toho, že správných cest je vždycky více, a proto nikomu nenutím svůj styl stravování. Kladu důraz na to, aby moji svěřenci měli v jídelníčku jen to, co jim chutná a běžně by normálně jedli. Jedině tak je to udržitelné z dlouhodobého hlediska. Snažím se každého vést k tomu, aby si nastavil ve stravování udržitelné procesy a nesáhl v případě hladu po první věci, která je po ruce.”

JAK TO VIDÍM JÁ

VLIV STRESU NA DOSAŽENÍ POŽADOVANÉHO CÍLE

Psychický stres nás jistě může z krátkodobého hlediska vybudit k většímu výkonu, dlouhodobě však vede k vyhoření, ztrátě energie a motivace. Nejsem vědec ani doktor, ale v základu to chápu tak, že psychický stres způsobuje v těle zásadní nerovnováhu, která brzdí jakýkoliv pokrok či progres. Z hlediska stravování pak vede k nevhodným stravovacím stereotypům jako je přejídání, zvýšená konzumace cukru apod., které působení stresu částečně utlumí, avšak přispívají k prohloubení celkové nerovnováhy organizmu. Tělo by nemělo strádat z nedostatku živin. Osobně se tedy zaměřuji na co nejméně průmyslově zpracované potraviny a z 80-90 % řeším pečlivě, co do svého nákupního košíku vložím tak, abych se cítil dobře a měl dobré trávení.

VLIV SKLADBY STRAVY A FREKVENCE JÍDEL NA DOSAŽENÍ POŽADOVANÉHO CÍLE

Nezavrhuji žádný styl stravování pokud se člověk cítí dobře a je zdravý. Nevyhledávám příliš sacharidy (kromě zeleniny). Myslím, že co je tělo schopno vytvořit, není do něj nutně třeba cpát. Mám ale i období, kdy jím pečivo, rýži, brambory aj. Nic si neodpírám. Pokud si tělo řekne, vyhovím mu. Dbám hlavně na pestrost a jdu po kvalitních zdrojích proteinu, tuků, vlákniny, probiotik a prebiotik, vitamínů, minerálů a stopových prvků. V určitých chvílích to může působit trochu jako ketodieta, kterou rád kombinuji s přerušovaným půstem (1-2 jídla denně). Nevyhýbám se ani doplňkům zejména ve chvílích většího zápřahu. Primárně se však snažím získat všechny potřebné složky z přirozené stravy.

VLIV POHYBU A ODPOČINKU NA DOSAŽENÍ POŽADOVANÉHO CÍLE

Dostatek odpočinku a spánku patří k faktorům ovlivňující rovnováhu každého těla. S kvalitní a vyváženou stravou, by tedy měl jít ruku v ruce čas na regeneraci a odpočinek. Tělo potřebuje dostatek času a klidu k efektivnímu využití všech dodaných látek. Tělo má rádo pravidelnost ve všem, ať už se to týká odpočinku, stravy nebo pohybu. Jakmile je mu vše dodáno v přiměřené míře, je silnější, zdravější, bez stresu a připravenější na jakýkoliv výkon. S pohybem je to pak podle mého názoru jako s jídlem, musíte zkrátka objevit, co vám sedí a svědčí. Pak bude vaše tělo v dokonalé rovnováze a otázku stresu budete řešit jen v nejvypjatějších situacích nebo při adrenalinových volnočasových aktivitách.

ZÍSKEJ VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ ZDARMA

K PERMICÍM 9+1 TRÉNINK ZDARMA A 17+3 TRÉNINKY ZDARMA NYNÍ I VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ ZDARMA – UŠETŘÍTE 700,- Kč!

Zavolej nebo napiš a domluv si nyní první nezávazné setkání a trénink zdarma. Nemám ve zvyku někoho do něčeho tlačit – probereme v klidu tvé cíle, zjistíme jestli si sedíme lidsky, zda by ti vyhovoval styl tréninku a jestli by se ti líbilo prostředí, ve kterém na sobě budeš pracovat.

V mobilu klikni na ZELENÉ TLAČÍTKO vlevo dole. U compu nebo noťasu vytoč: +420 602 275 075 nebo napiš e-mail na: filip@elphee.cz. Když trénuji, nezvedám, ale reaguji rychle na zmeškané hovory i na e-maily.

PSÁT MAIL

TĚŠÍM SE NAVIDĚNOU V GYMU 🙂✌️💪