JAK PŘEKONAT LENOST?

  1. Musí to být blízko – pokud nemáš chuť a vůli trénovat doma nebo zatím nevíš jak, najdi si trenéra, kterého máš za rohem svého domu, cestou domů z práce nebo nejlépe přímo v baráku. Trénují u mě i sousedi z domu a poskytuji tréninky ve firemních fitcentrech a relax zónách. Moji cvičenci nechodí na trénink, spíš si na něj odskočí mezi prací nebo domácími povinnostmi.
  2. Trenér musí být empatický sympaťák – pokud tě trenér nebere jako klienta, ale partnera na společné cestě k tvému progresu, máš vyhráno. Kromě zkušeností, hraje významnou roli, zda ti trenér sedí lidsky. Pokud je dostatečně vnímavý, dopřeje ti dostatek času a klidu, aby ses zlepšil a máš vyhráno. Nikdy jen nestojím a nepočítám opakování.
  3. Tréninky musí být zábavné – najdi si takový styl tréninku, který ti bude vyhovovat po všech stránkách. Svým cvičencům neustále připomínám, že nejsme na závodech. Není tedy třeba lámat rekordy a huntovat tělo nepřiměřenou zátěží. Dostaň se do mírného diskomfortu, aby to nebyla úplná brnkačka a progres se postupně dostaví. V mém gymu je trénink pokaždé jiný, aby to nebyla nuda.
  4. Jdi na trénink i když jsi unavený a nechce se ti – cvičení je vždy možné přizpůsobit, jak tvým aktuálním fyzickým možnostem, tak duševnímu rozpoložení. Občas od svých cvičenců slýchám: „Dnes se mi moc nechtělo, ale jsem rád, že jsem šel.” Endorfin je návykový a každý trénink nemusí být na doraz. Časem se výše uvedená fráze změní na: „Já se sem vždycky tak těším. Mám vždy hned lepší náladu.”
  5. Ostych a obavy nejsou na místě – zvládneš, co zvládneš a příště to bude lepší. Pokud velká rušná fitka nejsou pro tebe, nabízím osobní tréninky v soukromí svého gymu, kde společně můžeme pracovat v klidu na tvém progresu. Vždy mohu nabídnout jednodušší provedení cviku, tak abys vše zvládl. Na skupinových lekcích pak dbám na to, aby atmosféra byla přívětivá, plná vzájemné podpory a přátelského hecování.
  6. Nazvykej tělo na pohyb postupně – pokud ses dlouho nehýbal, není třeba začít zhurta. Pro zvýšení kondice doporučuji zpočátku tréninky 2× týdně. Zprvu formou osobních tréninků, kde máme více možnost věnovat se správnému technickému provedení cviků. Jakmile jsi víc v obraze, je možné přejít do skupinových lekcí, ať už jde o kruhové tréninky, lekce TRX, bojové umění Aikido. S přibývajícím progresem budeš sám nakonec chtít víc, to ti garantuju.
  7. Dej tomu pravidelnost – říká se, že když uděláš něco 21×, stane se z toho zvyk. Tělo má rádo pravidelnost a pokud z ní vypadne, dá ti jasně najevo, že mu něco chybí. 21 tréninků odpovídá cca. 2 měsícům cvičení, za tuto dobu bys měl pozorovat prvotní progres a zlepšení. Tělo si samozřejmě rádo zvykne i na nicnedělání. Buď tedy ve svém jednání konzistentní a důsledný, alespoň první dva měsíce.
  8. Odpočívej, regeneruj, jez – spánek a strava jde s každým tréninkem ruku v ruce. Rozebereme tvé cíle a promyslíme úpravy, tak aby vám to chutnalo a bylo pro vás udržitelné. Nikdy nenutím své cvičence, aby měnili své stravovací návyky zhurta. Má zkušenost je, že je obvykle třeba jídlo přidat, a to (možná pro někoho překvapivě) i v případě redukce váhy. Navíc je zcela fuk, jestli jíte 5× nebo 2× denně. Z mého pohledu je důležité tělo naučit, že v +/- pravidelném čase dostane všechny živiny tak, aby nemuselo tvořit zásoby a mělo z čeho brát. Dostatek odpočinku je po pořádné makačce samozřejmostí.

POKUD JSI DOČETL AŽ SEM, JE ZŘEJMĚ NA ČASE DOMLUVIT SI PRVNÍ TRÉNINK ZDARMA…

V mobilu klikni na ZELENÉ TLAČÍTKO vlevo dole. U compu nebo noťasu vytoč: +420 602 275 075 nebo napiš e-mail na: filip@elphee.cz. Když trénuji, nezvedám, ale reaguji rychle na zmeškané hovory i na e-maily.

PSÁT MAIL

TĚŠÍM SE NAVIDĚNOU V GYMU 🙂✌️💪