JAK MÍT PROGRES?

  1. Buď trpělivý – existují různé programy rychlého progresu, které fungují. Chce to ale velké odhodlání udělat za vším tlustou čáru, začít úplně znova a jinak. Pokud je tělo zvyklé lenošit, může to být pro něj opravdu šok. Já svým cvičencům doporučuji tělo nestresovat fyzicky ani duševně. A stres se zkrátka dostaví, když tělu zčistajasna odepřete vše, co má rádo – rozumějte to, na co bylo doposud zvyklé, na co jste ho doposud trénovali. Žádné prudké změny. Vstaňte zvolna z gauče a udělejte dřep.
  2. Nespěchej – nic ti totiž neuteče. Z mého pohledu je dobré se první 2-3 měsíce soustředit na základy. Nauč se, jak připravit tělo na trénink. Jak správně zapojit střed těla a opory. Jak s menší námahou udělat více práce. Jak tělo protáhnout a uvolnit. Nespěchej, buď pozorný, tvůj dech se zklidní a koncentrace zvýší. Uč se jako děti, neustálým zkoušením a opakováním, až se dostaneš na své maximum.
  3. Buď nejlepší – jaký v dané chvíli můžeš být. Jeď si ve svém levelu, podle svých dovedností a precizuj je. Nemá smysl začínat klikem ve stojce, když zatím nedokážeš efektivně přenést váhu těla z rukou na kolena. Neřeš, co kdo cvičí, jeď si v klidu svoje, ve svém tempu a buď v tom nejlepší.
  4. Měň styl tréninku – ať si tělo na nic nezvyká. Jednou je trénink více silový, jindy dynamický, v dalším rozvíjíš nějakou konkrétní dovednost. Střídej různé intenzity, způsoby pohybu. Můžeš pracovat s vlastní vahou, zátěžemi a dalšími pomůckami. Nauč se pozvednout břemeno, přitáhnout se či vzepřít, skákat nebo někam vyskočit. Pokud budeš všestranný, je fuk, jaké pohybové aktivitě se budeš chtít v budoucnu dále věnovat.
  5. Poslouchej trenéra a učte se – protože žádný trenér do vás nemůže nic nabiflovat. Vybral sis trenéra, člověka, který se nějakým způsobem zabývá pohybem, stravováním, regenerací několik let. Nejsem určitě nejzkušenější trenér na světě, ale cvičím přes 20 let Aikido (japonské bojové umění) a více jak 10 let řeším intenzivně svou fyzickou kondici. Snaž se tedy nasát maximum toho, co se ti snažím předat. Jde o vlastní zkušenosti prověřené praxí a informace, které jsem získal od lidí, kteří jsou zkrátka zkušenější než já. Nemohu tě do ničeho nutit, mohu tě jen vést. Pokud budeš aktivně naslouchat, převedeš řadu zkušeností do praktického života a vše zvládneš s menší námahou a s úsměvem.
  6. Rozvíjej své dovednosti sám – svým cvičencům nedávám úkoly, ale jsem rád, když je dělají. Někteří si o ně v průběhu času sami řeknou. Takoví od mě dostanou dárek (většinou činky, magnezium nebo něco podobného). Moji cvičenci absorbují vše jako děti. Hodně opakuji, a tak se lidem dostávám do hlavy. Není výjimkou, že na něco pomyslím a než to vyslovím nahlas, cvičenec si vše uvědomí a vylepší sám. Může jít o správné zapojení středu těla, napřímení, lepší oporu či dech. Často slýchávám věty typu: „Tak jsem si na tebe vzpomněl, vstal jsem a udělal pár úklonů.” Možná to zní banálně, ale zkus sedět 3 hodiny u počítače, a pak se trochu protáhnout tak, jak to děláme v gymu. Hmm, časem to možná uděláš už po hodině.

POKUD JSI DOČETL AŽ SEM, JE ZŘEJMĚ NA ČASE DOMLUVIT SI PRVNÍ TRÉNINK ZDARMA…

V mobilu klikni na ZELENÉ TLAČÍTKO vlevo dole. U compu nebo noťasu vytoč: +420 602 275 075 nebo napiš e-mail na: filip@elphee.cz. Když trénuji, nezvedám, ale reaguji rychle na zmeškané hovory i na e-maily.

PSÁT MAIL

TĚŠÍM SE NAVIDĚNOU V GYMU 🙂✌️💪