JAK TO NEVZDAT V PRVNÍ VTEŘINĚ?

  1. Zjisti si osobně, co je ten týpek zač – protože každý trenér je jiný. Člověk, kterého budete vídat minimálně 2-3 měsíce ti musí být v první řadě sympatický a nesmí ti kazit náladu. Dostatek emaptie a přiměřený individuální přístup pak zajistí, že celý trénink neprokecáte ani nebude ticho jak v kostele, kde se fanaticky počítá jen do 10.
  2. Zjisti si osobně, do čeho jdeš – protože každý trenér trénuje jinak. Já osobně provedu s každým úvodní pohovor bez nároku na honorář – zjistím, jak je na tom s koordinací, flexibilitou, mobilitou a silou a zda si lidsky sedneme. Ukážu přesně jaké cviky a pohybové aktivity může cvičenec na tréninku zažít. Od úplných základů až po pokročilejší cviky, rozhodne-li se časem pro dlouhodobější spolupráci. Vše záleží na tvých aktuálních cílech, které se však mohou v průběhu spolupráce měnit a posouvat.
  3. Choď na trénink, protože tě to baví a chceš – ne proto, že sis to zaplatil. Ze své minulé profese vím, že model dodavatel-klient dobře nefunguje. Možná je to mohou povahou, že chci brát nadále každého jako partnera na společné cestě. Můj jediný úkol je, aby ses zlepšoval. Možná tě to překvapí, ale mou odměnou není jen honorář, ale především tvůj progres.
  4. Dávej na sebe pozor – jen ty znáš své tělo nejlépe a víš, kdy máš dost. Tohle za tebe žádný trenér nerozhodne. Není třeba mi dělat radost, dalším opakováním. Budou ještě další tréninky. Dej mi vždy vědět, když se na něco necítíš, máš nějakou fyzickou indispozici nebo něco nechápeš. Rád ti vše opakovaně vysvětlím nebo předvedu. Rozhodně tě nebudu do ničeho tlačit. Vždy od mě uslyšíte: „Zkusíme to? Zkusíš to? V klidu to zkoušej.” Není třeba lámat rekordy – nejsme na závodech ani na soutěži.
  5. Nepodceňuj se – nemám o žádném svém cvičenci pochybnosti. Vím, že časem zvládneš většinu toho, co sis naplánoval. S přibývajícím časem si začneš věřit, protože neustálým opakováním k progresu zkrátka nutně dojde. Z praxe vím, že pak musím některé cvičence spíše brzdit v nadšení, aby nedošlo k přetrénování nebo ke zranění.
  6. Zbav se ostychu a přijď hned – vím, o čem mluvím, protože jsem v podstatě introvert. V současnosti už mi to málokdo věří, ale doporučuju ti – jakmile se rozhodneš něco ve svém životě změnit, zvedni telefon, zavolej nebo napiš mail, domluv si osobní schůzku a přijď klidně ještě ten den, pokud je to možné. Můj přístup je vlídný a nic neriskuješ. Prvotní nadšení rychle vyprchá a je třeba nahradit ho nadšením z tréninku, prostředí a trenéra. Nikoho k ničemu nezavazuji a můžeš si následně vše v klidu promyslet. Z praxe ale vím, že provedení prvního kroku – přijít do gymu je pro tvůj další osud klíčové.

POKUD JSI DOČETL AŽ SEM, JE ZŘEJMĚ NA ČASE DOMLUVIT SI PRVNÍ TRÉNINK ZDARMA…

V mobilu klikni na ZELENÉ TLAČÍTKO vlevo dole. U compu nebo noťasu vytoč: +420 602 275 075 nebo napiš e-mail na: filip@elphee.cz. Když trénuji, nezvedám, ale reaguji rychle na zmeškané hovory i na e-maily.

PSÁT MAIL

TĚŠÍM SE NAVIDĚNOU V GYMU 🙂✌️💪