MOBILITA KLOUBŮ S FILIPEM

Jedním ze základních stavebních kamenů mých tréninků je i mobilita kloubů. Kromě zvýšení rozsahu pohybu, mizí pocity ztuhlosti, pohyb je plynulejší, ladnější a efektivnější. V případě lepší mobility kyčlí mohou vymizet problémy s koleny a bedry. V případě ramen např. bolesti zad atp. Nezapomeň, že se cvičením mobility kloubů musí jít ruku v ruce cviky na celkové zpevnění svalů (další stavební kámen mých tréninků) tak, aby nedošlo k tzv. hypermobilitě. Tedy stavu, kdy se klouby dostávají za hranici běžného rozsahu a může dojít ke zranění. Měj také na paměti, že každé tělo je jiné a hypermobilita může být i vrozená. Každý trénink tedy přizpůsobuji konkrétnímu cvičenci tak, aby zejména trup a chodidla zůstaly stabilní.

Pokud jsi zvědavý, jaké typy cviků do osobního tréninku zařazuji nebo aktuálně řešíte tuhá ramena, podívejte se na následující ukázku:

O.K. CHCEŠ TO ZKUSIT RADŠI U MĚ V GYMU?

DOMLUV SI V KLIDU NEZÁVAZNOU PRVNÍ KONZULTACI S ÚVODNÍ LEKCÍ ZDARMA

Zavolej nebo napiš a domluv si nyní první nezávazné setkání a trénink zdarma. Nejsi do ničeho tlačen a nikdy nebudeš, vždy budeš mít dostatek prostoru svobodně se rozhodnout, co dál.

V mobilu klikni na ZELENÉ TLAČÍTKO vlevo dole. U compu nebo noťasu vytoč: +420 602 275 075 nebo napiš e-mail na: filip@elphee.cz. Když trénuji, nezvedám, ale reaguji rychle na zmeškané hovory i na e-maily.

PSÁT MAIL

TĚŠÍM SE NAVIDĚNOU V GYMU 🙂✌️💪